logo

Wtyczka do obsługi plików ODF w MS Office

Firma Sun dostarczyla darmową wtyczkę do obsługi plików w formacie ODF w pakiecie MS Office. Wtyczka współpracuje z wersjami: 2000, 2003 i XP pakietu Office (brak narazie obslugi wersji 2007 – czyt. update na dole). Wtyczka integruje się z aplikacjami: Word, Excel, PowerPoint.

Inny dodatek (który istnieje już dosyć długo) wydany przez firmę Microsoft Office Compatibility Pack zapewnia starszym wersjom pakietu Office obsługę nowych formatów plików (docx, xlsx, pptx – OpenXML z Office 2007) .

Aby nasz przegląd formatów był pełny warto wspomieć o wtyczkach do eksportu dokumentów do formatów PDF i XPS, które są dostepne do wersji MS Office 2007.

Linki:

 

Update 17.12.2007: Wtyczka Sun do obsługi ODF współpracuje już z Office 2007. Aby jednak udało się ją uruchomić należy zainstalować dodatek Service Pack 1 do Microsoft Office 2007 – który załatał błąd uniemożliwiający stworzenie wtyczki dla tej wersji pakietu Office.


Łukasz Skłodowski - więcej informacji

Architekt rozwiązań SharePoint oraz kierownik projektów z ponad 10-letnim doświadczeniem. Właściciel firmy Mavsystem i autor bloga officesystem.pl  1 KOMENTARZ
Bez kategorii
Loading Facebook Comments ...