logo

Google Chrome – nowa przeglądarka

Dziś wieczorem pojawiła się przeglądarka internetowa marki Google. Google Chrome bo tak nazywa się ta przeglądarka jest najgorętszym internetowym newsem w ostatnim czasie. W serwisie Wykop.pl nie było chyba jeszcze tak szybko "wykopanej" na stronę główną informacji, która po dwóch godzinach od pojawienia się miała już ponad 200 "wykopów". Większość technicznych serwisów internetowych opisuje funkcjonalności przeglądarki, niektórzy wróżą nawet początek pierwszej wojny internetowej.

Przeglądarka Google Chrome na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta. W takich właśnie prostych rozwiązaniach tkwi siła Google. Przeglądarka posiada mechanizm kart, historię, zapamiętywanie wprowadzanych haseł, menadżer pobierania plików, obsługa pluginów. Każda z kart uruchamia nowy proces i stanowi osobną aplikację. Renderowanie stron zawierających dużą ilość skryptów JavaScript jest bardzo szybkie, dzięki zastosowaniu silnika WebKit. Należy pamiętać, że to wydanie jest dopiero wersją beta właściwej przeglądarki. Z pewnością wkrótce dowiemy się jakie pomysły w stosunku do swojego nowego dziecka ma firma Google. Ciekawi mnie również jak będzie wyglądał udział tej przeglądarki w rynku przeglądarek za miesiąc.

chrome

Linki:


Łukasz Skłodowski - więcej informacji

Architekt rozwiązań SharePoint oraz kierownik projektów z ponad 10-letnim doświadczeniem. Właściciel firmy Mavsystem i autor bloga officesystem.pl  2 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...