logo

Oficjalnie SharePoint w chmurze

Microsoft od jakiegoś czasu informuje nowymi wieściami dotyczącymi przenoszenia ich aplikacji do chumry. Cloud computing jest nowym kierunkiem którym obraz gigant z Redmond. Trudno się tu dziwić takiemu rozwiązaniu, zwłaszcza gdy spojrzy się na popularność aplikacji Google znajdujących się w chmurze. Niedawno więc opublikowano informację na temat nowego systemu spod znaku Windows w pełni znajdującego się w chmurze. Mowa tu o systemie Azure omawianym szeroko w środowisku IT w zeszłym miesiącu. Wczorajszego dnia podczas konferencji w San Francisco zaprezentowano informacje o udostępnieniu szerszej grupie użytkowników takich aplikacji jak SharePoint oraz Exchange Online. usługi te od jakiegoś czasu były już dostępne dla części firm, jednak od wczoraj oferowany jest wszelkim firmom w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja udostępniana jest w sposób płatny. Miesięczny abonament dla jednego pracownika to kwota od 2 do 15 dolarów. Trzeba jednak zaznaczyć, że wersja droższa oferuję dostęp do SharePointa, Exchange’a oraz usług związanych z Office Communicator w tym Live Meetings. Wydaje się więc, że jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie i wydaje się, że jak na realia amerykańskie stosunkowo nie droga.

Pozostaje nam tylko czekać na publikacje tych rozwiązań w Europie. Osobiście jestem bardzo ciekaw możliwościami jakie oferują te aplikacje. Patrząc na dostęp online do kont serwera Exchange, gdzie interfejs niemal nie różni się od standardowej aplikacji wydaje się, że może być to arcyciekawe rozwiązanie.

Źródło: Eweek


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...