logo

SharePoint: Uprość pracę na dużych listach sobie i innym

Tytuł tego posta jest sugestią do Ciebie czytelniku. Spraw by praca ludzi zajmujących się listami w SharePoincie był prostsza. Jest możliwe udostępnienie edycji danych w oknie przeglądarki za pomocą Exela/Accessa. Pojawi się ona pod przyciskiem Akcje

Wszystkie funkcjonalności zarządzania danymi z Exela/Accessa możemy w tym momencie wykorzystać do zarządzania danymi. Jak uprości to pracę powie każdy kto przenosił się z papierowych druków na aplikacje arkusza kalkulacyjnego.

Widok Exela/Accessa niestety nie jest standardowo wbudowany w SharePointa. Chcąc uzyskać do niego dostęp konieczne jest zainstalowanie pakietu Microsoft Office 2003 Standard, Microsoft Office 2007 Professional lub też Microsoft Office SharePoint Designer. Oczywiście pakiety te nie są ani tanie ani też nie są standardowym wyposażeniem każdego desktopa. Polecam jednak rozważyć ich zastosowanie zwłaszcza, że w działach gdzie jest najbardziej przydatny jest równie często stosowany pakiet Office. Na koniec screen tego widoku w użyciu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy naraz edytować wiele elementów, kopiować wartości a także atouzupełniać pozostałe pola. Uzyskujemy niejako dostęp do listy poprzez Exela Online. W dziale księgowości, marketingu czy finansów narzędzie to jest niezastąpione ;)


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...