logo

Zapowiedź Service Packa 2 dla SharePointa

Oficjalny blog zespołu tworzącego SharePointa podał pierwsze informacje na temat Service Packa 2 przeznaczonego dla swojego SharePoint Services jak i Office SharePoint Server 2007. Nowy zestaw poprawek ukaże się wraz z SP2 dla całego pakietu oprogramowania Office. Jego premiera planowana między lutym a kwietniem przyszłego roku. Poprawki będą przeznaczone dla serwerów jak i klientów.

Planowe zmiany:

  • Zarządzanie zawartością tylko do odczytu – Zautomatyzowanie ustawień zawartości SharePointa na Read-only w sytuacji, gdy baza danych jest na takich ustawieniach.
  • Usprawnienie zarządzaniem ECM
  • Poprawa replikacji bazy danych – zapobieganie defragmentacji struktury bazy danych SQL Server 2005
  • Upgrade Checker – automatycznie wykrywanie potrzebnych poprawek w SP2.

Przedstawiona lista zawiera tylko kilka głównych poprawek jakie opisali pracownicy Microsoftu. W pakiecie ma pojawić się znacznie więcej o czym i my będziemy wkrótce informować.

Na naszych łamach zamieścimy również wkrótce zapowiedź nowego wydania SharePointa oznaczonego najprawdopodobniej numerkiem 2009. Zachęcamy do lektury naszego bloga ;)


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...