logo

Nie zapomnijcie zaktualizować swojego Windowsa

Ostatnimi czasy rozpocząłem subskrypcję witryny Locos Bezpieczeńtwo i Audyt IT, która codziennie przynosi sporo nowości w temacie bezpieczeństwa w sieci i nie tylko. Postanowiłem przekazać jedną informację, która wydaję się być mocno ważna z perspektywy osób zajmujących się administracją systemów Windows Server, a którą to znalazłem na tej wartościowej witrynie.

CERT Polska donosi o mocno zwiększonej aktywności wirusów opartych o błąd krytyczny systemów Windows umożliwiający wykonanie dowolnego kodu na zaatakowanym systemie. Zgodnie z raportem opublikowanym przez CERT ruch na porcie 445/TCP wykorzystywanym przez omawiane wirusy wzrósł kilkakrotnie, natomiast liczba komputerów generujących ten ruch wzrasta w równie szybkim tempie.

 

Oznacza to nie mniej ni więcej, że komputery te nie są odporne na atak robaków W32/Conficker.worm oraz W32.Downadup. Warto więc sprawdzić czy wypuszczona 24.10 aktualizacja znajduje się na naszym komputerze/serwerze.

Linki:


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...