logo

Podsumowanie 2008 – statystyki

Koniec roku to świetny okres do różnego rodzaju podsumowań. Przeglądając nowości z kanałów RSS natrafiłem na tego typu podsumowania na blogach, które często czytam i cenię:

W przypadku ww. blogów głównym źródłem analiz są zwykle statystyki strony, a ponieważ również korzystam z Google Analytics i to w dodatku prawie od początku 2008 roku, dlatego również dołączam się do tego łańcuszka i publikuję swoje spostrzeżenia.

Na początek informacja, która wywołała u mnie nie małe zaskoczenie, czyli liczba unikalnych użytkowników, którzy kiedykolwiek odwiedzili tę stronę. Jak się okazuje osób takich było w tym roku ponad 90 tysięcy. Średnie miesięczne statystyki pokazują natomiast, że liczba odwiedzin w stosunku do początku rok wzrosła prawie czterokrotnie.

Co jeszcze podają statystyki Google?

Blisko 96% odwiedzających pochodziło z Polski. Niespełna 50% odwiedzających stronę korzysta z Firefoxa. Internet Explorer zagarnął niespełna 38%. Zaskoczeniem jest dla mnie ilość użytkowników korzystających z Opery (ponad 11%) jest zaskakująco wysokim wynikiem (przyznam, że nie testowałem strony w tej przeglądarce). Jak nie trudno się domyśleć wśród systemów operacyjnych królował Windows osiągając wynik prawie 99% wszystkich odwiedzin. Linux i Macintosh zajęły kolejno 0,83% i 0,20%.

Jak tu trafiacie?

Ponad 90% odwiedzin to ruch wygenerowany dzięki wyszukiwarkom internetowym (głównie Google – 99%). Wiele osób wchodzi na stronę za pośrednictwem linków w innych serwisach. Najpopularniejsze z nich to: goldenline.pl, wss.pl, forum.dobreprogramy.pl, blogs.technet.com.

Jak się okazuje najczęściej czytane materiały to te, które w mniejszym stopniu dotyczą podstawowego tematu czyli technologii SharePoint, a w szerszym stopniu powszechnych produktów firmy Microsoft. Najczęściej czytane artykuły to:


Łukasz Skłodowski - więcej informacji

Architekt rozwiązań SharePoint oraz kierownik projektów z ponad 10-letnim doświadczeniem. Właściciel firmy Mavsystem i autor bloga officesystem.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...