logo

SharePoint najpopularniejszy wśród najlepszych

Nielsen Norman Group co roku przygotowuje raport o najlepszych wdrożonych systemów intranetowych. Ten niemały, bo blisko 500 stronicowy dokument został opracowany przez grupę specjalistów analizujących systemy intranetowe począwszy od 2001 roku. W tym roku raport ten jest szczególnie interesujący. Wskazuje on bowiem na coraz bardziej rosnącą popularność platformy jako systemu intranetowego wykorzystywanego w biznesie. W rankingu tym wybrano 10 najlepszych systemów wspomagających pracę firm, co ciekawe połowa z najlepszych systemów roku 2009 wykorzystywało SharePointa. Warto zauważyć również, że w 2006 roku w najlepszej 10 nie znalazło się miejsce dla SharePointa. Poniższy wykres pokazuje jak szybki jest wzrost zainteresowania tą technologią.

Warto dodać, że w 2007 roku najlepszym intranetem został wybrany system wdrożony w firmie Microsoft w oparciu o MOSSa. W tym roku wygrały systemy oparte o Autonomy, Google Search i WebTrends. Nie zmienia to jednak faktu, że na dzisiejszy dzień co druga duża firma decydująca się na system intranetowy sięga właśnie po Microsoft Office SharePoint Server lub też Windows SharePoint Services. Trzeba równocześnie pamiętać, że wskaźnik ten bardzo szybko rośnie.

Linki:


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...