logo

Wartościowe narzędzia administracyjne dla Windows 7 oraz Windows 2008 R2

Co prawda nie zamieściliśmy na naszym blogu informacji o upublicznieniu Windows 7 Beta oraz Windows Server 20008 R2, nie mniej jednak nadrabiamy to garścią bardzo przydatnych narzędzi dla tych systemów.

Mirosoft udostępnił następujące narzędzia:

  1. Windows Automated Installation Kit
  2. Jest to pakiet programów wspomagających proces instalowania systemów operacyjnych: Windows 7, Windows Server 2003 R2 SP3, Windows Vista, Windows Server 2008 oraz Windows Server 2008 R2. Pakiet ten pozwala m.in na automatyczną instalację powyższych systemów, tworzenie obrazów systemu, modyfikację i konfigurację tychże obrazów oraz migrację danych i użytkowników. Patrząc na tą listę widać, że jest to potężne narzędzie. Warto o nim pamiętać.

  3. Remote Server Administration Tools for Windows 7
  4. Jest odpowiednik Admin Packa, którego nie bez powodu nazwaliśmy niezbędnikiem administratora, przeznaczonym dla systemy Windows 7. Pozwala on na zdalne administrowanie systemami jak Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 oraz Windows Server 2003. Jego możliwości są olbrzymie, jest to po prostu niezbędnik administratora.

  5. Microsoft Deployment Toolkit 2010 Beta 1
  6. Oprogramowanie to przeznaczone jest do wdrażania systemów operacyjnych Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows Vista SP1, Windows Server 2008, Windows XP SP3 i Windows 2003 SP2 oraz wersji z starszymi Service Packami. Deployment Toolkit pozwala uprościć proces wdrażania każdego z tych systemów na wielu komputerach jednocześnie. Chcąc uzyskać dostęp do wersji Beta 1 konieczne jest otwarcie witryny Microsoft Connect, zalogowanie się za pomocą live ID, wybranie zakładki Solution Accelerators, a następnie Microsoft Deployment Toolkit.

Źródło: WSS.pl


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...