logo

Problem z uprawnieniami przy przelogowywaniu użytkownika

Na forum WSS.pl, które jest istną skarbnicą wiedzy natrafiłem na bardzo ciekawy temat dotyczący przelogowywania użytkownika w SharePoincie oraz problemów z uprawnieniami jakie to ze sobą niesie. Problemów, o których rzadko kto sobie zdaje sprawę. Problem pojawia się w sytuacji gdy przelogujemy się korzystając z tej oto opcji.

 

W kontekście wyświetlonego portalu SharePointa nasze uprawnienia się zmieniły i zgodnie z nimi wyświetliła się witryna SharePointa. Problem pojawia się natomiast z uprawnieniami przy dostępie do plików – dokumentów zapisanych w bibliotekach dokumentów. Problem ten polega na fakcie, że Internet Explorer uruchomiony został w kontekście użytkownika przed przelogowaniem. Samo przelogowanie się pomiędzy dwoma użytkownikami na witrynie WSS 3.0 nie jest w stanie zmienić kontekstu w jakim uruchomiony jest proces IE. Problem nie wydaje się krytyczny jednak może przysporzyć problemy w sytuacji gdy z opcji przelogowania będziemy korzystać częściej.

Chcąc uniknąć problemów z uzyskaniem dostępu do plików konieczne jest ponowne uruchomienie przeglądarki w kontekście danego użytkownika. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na skrót do Internet Explorera i wybieramy opcję Uruchom jako…. Pojawi się okno, w którym konieczne będzie podanie danych użytkownika.

 

 

Po uruchomieniu przeglądarki będziemy mogli w pełni korzystać z SharePointa na uprawnieniach danego użytkownika.

Linki:


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...