logo

Błąd SharePointa “RENDEROWANIE NIE POWIODŁO SIĘ”

Dzisiejszego dnia chcieliśmy opisać problem, z którym możecie się spotkać podczas pracy na dużych bibliotekach dokumentów w Windows SharePoint Services 3.0. Warto wiedzieć o jego istnieniu, a szczególnie o charakterystycznych elementach, które powodują jego wystąpienie. Wiedza ta jest cenna, gdyż niestety na dziś dzień Microsoft nie opublikował żadnej poprawki go usuwającej. W takim wypadku jedyne co można zrobić to z nim żyć lub też usunąć jeden elementów wymaganych do jego powstania.

Po tym przydługawym wstępie prezentujemy charakterystykę tego problemu.Błąd SharePointa o treści pojawia się po próbie uruchomienia opcji zaawansowane filtrowania listy, po wybraniu opcji „Pokaż opcje wyboru filtrów”.

Problem występuje tylko w określonych warunkach:

  • duża liczba elementów listy, od około 1000
  • jedna z kolumn jest polem mogącym zawierać wiele wartości
  • uprawnienia dla elementów są nadawane indywidualnie (Item level permission)

Jeśli powyższe warunki są spełnione i skorzystamy z opcji zaawansowanego filtrowania, to zamiast standardowego okna filtrów pojawi się następujący komunikat:

Wystąpieniu tego błędu towarzyszy również komunikat o błędzie w logu systemowym Wystąpił nieznany wyjątek SQL 145. Dodatkowe informacje o błędzie z programu SQL Server znajdują się poniżej. ORDER BY items must appear in the select list if SELECT DISTINCT is specified.


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...