logo

Instrukcja obsługi SharePointa

Jako, że nie każdy użytkownik SharePointa posiada wystarczająca wiedzę by móc go skutecznie wykorzystywać jest faktem oczywistym. W końcu technologia ta w Polsce jest stosunkowo mało znana. Dodatkowo na rynku jest bardzo mało polskojęzycznej literatury opisującej tą usługę w sposób przystępny (subiektywne odczucie). Dlatego często administratorzy SharePointa poszukują dla siebie jak i dla swoich użytkowników dokumentacji, instrukcji czy też materiałów pozwalających na przybliżenie możliwości tej platformy. Rzadko kto wie, że świetne kompendium wiedzy na ten temat ma pod ręką.

Nie mówię tu oczywiście o blogu, na którym już nie raz poruszaliśmy temat elearningowych materiałów dotyczących SharePointa. Chcę uświadomić wam, że SharePoint ma wbudowaną naprawdę świetną bazę pomocy. Nie każdy wie, że prawym górnym rogu witryny SharePointa znajduje się następujący przycisk:

help

Pozwala on uruchomić bardzo rozbudowany help.

pomoc

Dlatego jeśli potrzebujecie bazy podstawowej wiedzy dotyczącej SharePointa lub też chcecie przekazać użytkownikiem porady „co i jak” zachęcam do skorzystania z tej opcji. Witryna ta dostępna jest również pod adresem:

  • ADRES_SHAREPOINTA/_layouts/help.aspx?Lcid=1045&Key=NavBarHelpHome – WSS 3.0
  • ADRES_SHAREPOINTA/_layouts/help.aspx?Lcid=1045&Key=wssmain – MOSS 2007

Zachęcam do lektury ;)


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...