logo

Zapowiedzi: Office 2007 SP2 i Office 2010

Firma Microsoft ogłosiła kilka nowości związanych z pakietem Microsoft Office. Pioerwszą z nich jest zapowiedziana na 28 kwietnia premiera dodatku Service Pack 2 do Office 2007. Najwazniejszymi nowościami jakie wprowadza ten dodatek są obsługa standardu ODF 1.1 (znanego z OpenOffice), oraz włączenie obslugi eksportu do plików PDF bez konieczności instalowania wtyczek. W samym pakiecie Office pojawi się jeszcze sporo zmian i poprawek. Zaktualizowane zostaną również serwerowe składniki platformy Office System. Zespół SharePoint Team napisał na temat zmian jakie pojawią się w SharePoint 2007 na swoim blogu.

Drugą ważną zapowiedzią jest zapowiedź wydania na poczatku 2010 roku pakietu Office 14 pod nazwą (zgodnie z oczekiwaniami) Office 2010. Nowością w tej wersji mają być Office Web Apps czyli webowe odpowiedniki produktów z pakietu Office. Nowy pakiet będzie w pełni i na równi obsługiwał formaty ODF i OOXML. Mówi się również, że możliwa będzie równoległa jednoczesna praca nad dokumentem przez wiele osób. Razem z pakietem Office wydane zostana serwerowe wersje produktów wchodzących w skład platformy Office System, oraz serwer pocztowy Exchange. Microsoft zapowiedział wydanie wersji testowej na trzeci kwartał br.

Linki:


Łukasz Skłodowski - więcej informacji

Architekt rozwiązań SharePoint oraz kierownik projektów z ponad 10-letnim doświadczeniem. Właściciel firmy Mavsystem i autor bloga officesystem.pl  0 KOMENTARZY
Bez kategorii
Loading Facebook Comments ...