logo

Różnica między zamykaniem a usuwaniem WebPartów

Windows SharePoint Services jak i Microsoft Office SharePoint Server pozwala na zarządzanie zawartością witryny poprzez składniki WebPart. Po wybraniu edycji witryny możemy dodawać jak i usuwać elementy na witrynie poprzez interfejs Drag and Drop. Dzięki temu zawartość witryny w łatwy sposób może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb w bardzo intuicyjny sposób.

Przy okazji tworzenia zawartości konkretnej witryny zawsze dochodzi do usuwania danego składnika WebPart. I właśnie w tym miejscu bardzo często popełniany jest błąd. Użytkownicy, którzy zarządzają zawartością witryny nie usuwają danego elementu a go ukrywają. Po wybraniu przycisku X na danym WebParcie jedynie go zamkniemy.

Także dany składnik nadal będzie należał do zawartości witryny.

Chcąc definitywnie usunąć dany element wybieramy listę opcji oraz przycisk Usuń. Z miejsca tego możemy również ukryć dany element poprzez wybranie przycisku Zamknij.

Taki element zostanie całkowicie usunięty z witryny.

Chcąc zweryfikować listę ukrytych/zamkniętych elementów na witrynie należy wybrać okno dodawania nowego składnika WebPart i wybrać opcję Zaawansowana galeria i opcje składników WebPart.

Wyświetlona zostanie lista wyboru WebPartów. Po zaznaczeniu opcji Zamknięte składniki WebPart wyświetlona zostanie lista ukrytych WebPartów.

Elementy te mogą być dodane do witryny i usunięte. Można też dzięki funkcji ukrywania tych elementów przygotować skonfigurowane WebParty i do witryny SharePoint dodawać je w razie potrzeby. Pamiętać należy jednak o fakcie, że gromadzenie dużej liczby zamkniętych WebPartów zwiększa rozmiar witryny, jak i wpływa na szybkość jej działania.


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...