logo

To już pewne WSS 4.0 będzie wymagał Windows Server 2008 w wersji 64 bitowej

Podczas testów nowych funkcjonalności jakie dodano do programu STSADM przetestowałem kompatybilność posiadanej instancji Windows SharePoint Services 3.0 w aspekcie możliwości migracji do wersji 4.0.

Test ten można wykonać uruchamiając następujące polecenie: STSADM.exe -o preupgradecheck

Efekt możecie zobaczyć poniżej.

Jak widać test parametru OSPrerequisite zakończył się niepowodzeniem. Szczegóły tego raportu można odnaleźć w następującej lokalizacji: C:Program FilesCommon FilesMicrosoft Sharedweb server extensions12LOGSPreUpgradeCheck.htm W pliku tym znajduje się szczegółowy raport dotyczący kompatybilności posiadanej instancji WSSa/MOSSa z możliwością migracji do nowszej wersji. Na jego końcu znajduje się informacja dotycząca faktu, iż WSS 4.0 będzie wymagał posiadania systemu Windows Server 2008 w wersji 64 bitowej.

Możemy więc z całą pewnością stwierdzić, że chcąc korzystać z Windows SharePoint Services 4.0 konieczne jest posiadanie systemu Windows Server 2008 w wersji 64 bitowej.


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...