logo

Wpływ przeglądarki na wydajność pracy

Faktem jest, że starsze przeglądarki, a szczególnie poprzednie wersje Internet Explorera mają tendencję do wolnej pracy. Jaki wpływ ma działanie przeglądarki na pracę w SharePoincie? Na pewno bardzo duży. W końcu ileż może czekać pracownik na wyświetlenie się interesujących go danych, jak długo może trwać ich edycja oraz jak dużą część czasu pracy użytkownika będzie stanowić czas oczekiwania na wyświetlenie się strony? Odpowiedzi na te pytania są oczywiste i konieczne jest aplikacje te działały możliwie szybko. W sytuacji gdy konieczne jest wyświetlenie sporej liczby danych na liście SharePointa czas realizacji tego zadania może być mocno uzależniony od użytej przeglądarki.

Na stronie www.SharePointBlogs.com natrafiłem na wpis, który dokładnie analizuje jak wybór przeglądarki determinuje czas wyświetlenia się listy SharePointa z bardzo dużą liczbą danych. Oto i wyniki:

  • Użycie Internet Explorera 6: 34 sekundy
  • Użycie Internet Explorera 7: 21 sekund
  • Użycie Internet Explorera 8 w trybie zgodności: 6,4 sekundy!
  • Internet Explorera 8: 6 sekund!

Wyniki powalają, nawet mimo drobnych różnic w użytym sprzęcie (po szczegóły odsyłam do artykułu). Nie mniej różnica między 34 a 6 sekundami jest olbrzymia. Jeśli zastanawiacie się nad migracją do Internet Explorera 8 macie przed sobą olbrzymi argument za nową wersją przeglądarki Microsoftu.


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...