logo

Wykryto poważny problem z Service Pakiem 2

Poważny problem został wykryty w niedawno opublikowanym Service Packu 2 dla usług Office System. Okazuje się bowiem, że po zainstalowaniu nowego zestawu poprawek w aplikacjach Office SharePoint Server 2007, Project Server 2007, Form Server 2007, Search Server 2008 oraz Search Server 2008 Express uruchomiony zostaje tryb instalacji trial. Oznacza to, że po okresie 180 dni od instalacji SP2 produkt przestanie być dostępny dla użytkowników końcowych. Problem ten został już zdiagnozowany przez zespół programistów SharePointa i trwają pracę nad wydanie hotfixa usuwającego ten problem.

Ważne jest by problemu tego nie przeoczyć i po okresie 180 dni nie znaleźć nie działającego systemu. Już dziś osoby, które zainstalowały Service Pack 2 mogą usunąć ograniczenie wersji trial ponownie uzupełniając Product ID number (PID) w Centralnej administracji usług SharePoint. W najbliższym czasie pojawić ma się również hotfix automatycznie rozwiązujący ten problem. Szczegółów należy szukać pod tym jeszcze nie aktywnym adresie – KB971620. Problem jak widać krytycznie nie jest nie mniej warto wiedzieć o jego istnieniu. Użytkownicy WSS 3.0 nie mają się czy martwić gdyż wersji trail dla darmowych produktów Microsoft nie wydawał ;)

Źródło: SharePoint Team Blog


Szymon Bochniak - więcej informacji

Szymon jest doświadczonym administratorem SharePoint, właścicielem firmy SharePoint 4 Busiess oraz autorem bloga sharepointblog.pl  0 KOMENTARZY
OfficeSystem.pl
Loading Facebook Comments ...